Najdrożsi!

Bardzo cieszymy się, że jesteście zainteresowani naszymi darmowymi materiałami.  Zapraszamy do korzystania i wspólnego poznawania świata archeologii i odkryć archeologów :)

 

Pamiętajcie, że prowadzimy warsztaty edukacyjne o archeologii i historii w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracujemy też w bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach związanych z edukacją Najmłodszych. A czasami jesteśmy zapraszani na archeologiczne imprezy urodzinowe :)

 

Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem nas do swojego przedszkola lub szkoły to zachęcamy do kontaktu i zapisów na rok szkolny 2024-2025! Dziękujemy!

Poznaj ofertę

zajęć szkolnych!

Poznaj ofertę

zajęć przedszkolnych!

Poznaj ofertę

zajęć z dojazdem!

Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?

Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!


Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :)  Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:

Chcesz zaprosić nas do szkoły

albo przedszkola?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Archeologiczna gra karciana SZYBKIE ZABYTKI

ARCHEOLOGICZNE WARSZTATY W DOMU

Zasady gry karcianej SZYBKIE ZABYTKI

 

Jeśli gracze wyłożyli różne od siebie (niepowtarzające się) Karty Zabytków, to wszystkie te Karty Zabytków odrzucamy na stos kart odrzuconych i rozpoczynamy kolejną kolejkę.

 

Jeśli jeden z graczy nie ma pasującej Karty Zabytku LUB wyłożył kartę wolniej niż inni i jest ona taka sama jak karta jednego z pozostałych graczy (gracza, który wyłożył szybciej), zbiera wszystkie wyłożone w tej kolejce karty na swoją rękę. Potem zaczynamy następną kolejkę i odsłaniamy kolejną Kartę Epoki.

 

Jeśli więcej niż 1 gracz nie ma pasującej Karty Zabytku to nikt nie zbiera kart na rękę - wszytskie karty odrzucamy na stos kart odrzuconych i zaczynamy następną kolejkę.

 

W grze występuje 1 specjalna Karta Zabytku (Kość - będąca Jokerem) oraz 3 specjalne KARTY EPOK (Muzeum, Nowe Znalezisko i Nowe Badania), które urozmaicą Wam rozgrywkę :)

Rozgrywka

 

Jeden z graczy bierze pierwszą Kartę Epoki ze stosu kart nieużytych i wystawia ją obrazkiem do góry na środku pola gry. Wszyscy gracze szybko wykładają po 1 pasującej Karty Zabytku ze swojej talii. Nie można wyłożyć takiej samej Karty Zabytku jak inny gracz - liczy się tutaj refleks zgodnie z zasadą "Kto pierwszy, ten lepszy".

Ustawienia kart do gry

 

Karty Epok ułóż w stos blisko środka pola gry obrazkami do dołu. Środek pola gry zostaw wolny - tutaj będziecie wystawiać odsłonięte Karty Epok podczas kolejnych kolejek.

Rozdaj karty zabytków graczom. Przy 2 graczach każdy z nich dostaje po 12 kart na rękę, przy 3 graczach każdy dostaje po 10 kart, a przy 4 graczach każdy dostaje po 8 kart. W czasie gry nie pokazuj kart innym graczom. Po drugiej stronie środka pola gry ułóż pozostałe Karty Zabytków obrazkami w dół, tworząc stos nieużytych Kart Zabytków.

Gra karciana SZYBKIE ZABYTKI

 

Jest to gra dla 2-4 graczy w wieku od około 7 lat. Gra polega na dokładaniu pasującej karty z obrazkiem zabytku archeologicznego (KARTY ZABYTKÓW) do położonej na środku karty z symbolem dawnej cywilizacji lub epoki (KARTY EPOK). Gracz, który jako pierwszy wyłoży wszystkie swoje karty z ręki - wygrywa :)

 

 

Przygotowanie gry w domu

 

Grę należy samemu przygotować w domu. Na szczęście to nic trudnego :) Potrzebne będą tylko:

- nożyczki

- 11 kartek papieru A4 (najlepiej nieco grubszego - świetny będzie blok techniczny)

- przygotowane przez nas pliki gry karcianej SZYBKIE ZABYTKI do wydrukowania: Karty Zabytków (POBIERZ KARTY ZABYTKÓW) oraz Karty Epok (POBIERZ KARTY EPOK)

 

Pliki drukuj DWUSTRONNIE - co druga strona w przygotowanych plikach to strona z okładkami (tyłami) kart gry. Jeśli nie chcesz zadrukować tyłu kart to drukuj CO DRUGĄ STRONĘ plików projektu :)

 

Na zestaw do gry składają się łącznie:

- 42 Karty Zabytków

- 21 Karty Epok

- 1 Karta Zasad

Tak! To właśnie dziś! 1 czerwca obchodzimy w Polsce i na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka!

 

Dobrze wiecie, że praca z dziećmi to nasza największa pasja. To dla Was, nasi najwspanialsi Warsztatowicze, każdego dnia staramy się być coraz lepszymi edukatorami i popularyzatorami archeologii.

 

Z okazji święta wszystkich dzieci przygotowaliśmy dla Was małą, archeologiczną niespodziankę. Zapraszamy Was do poznania i wypróbowania naszej gry karcianej Szybkie Zabytki!

 

Dzięki tej grze rozwiniecie swój refleks, spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania. No i oczywiście dowiecie się co nieco o archeologii :)

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl