Najdrożsi!
Bardzo cieszymy się, że jesteście zainteresowani naszymi darmowymi materiałami. Zapraszamy do korzystania i wspólnego poznawania świata archeologii i odkryć archeologów :)
Pamiętajcie, że prowadzimy warsztaty edukacyjne o archeologii i historii w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracujemy też w bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach związanych z edukacją Najmłodszych. A czasami jesteśmy zapraszani na archeologiczne imprezy urodzinowe :)
Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem nas do swojego przedszkola lub szkoły to zachęcamy do kontaktu i zapisów na rok szkolny 2024-2025! Dziękujemy!
Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?
Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!
Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :) Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:
Chcesz zaprosić nas do szkoły
albo przedszkola?
Napisz do nas!
Najlepsze życzenia dla wszystkich Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka!
Zasady gry karcianej SZYBKIE ZABYTKI
Jeśli gracze wyłożyli różne od siebie (niepowtarzające się) Karty Zabytków, to wszystkie te Karty Zabytków odrzucamy na stos kart odrzuconych i rozpoczynamy kolejną kolejkę.
Jeśli jeden z graczy nie ma pasującej Karty Zabytku LUB wyłożył kartę wolniej niż inni i jest ona taka sama jak karta jednego z pozostałych graczy (gracza, który wyłożył szybciej), zbiera wszystkie wyłożone w tej kolejce karty na swoją rękę. Potem zaczynamy następną kolejkę i odsłaniamy kolejną Kartę Epoki.
Jeśli więcej niż 1 gracz nie ma pasującej Karty Zabytku to nikt nie zbiera kart na rękę - wszytskie karty odrzucamy na stos kart odrzuconych i zaczynamy następną kolejkę.
W grze występuje 1 specjalna Karta Zabytku (Kość - będąca Jokerem) oraz 3 specjalne KARTY EPOK (Muzeum, Nowe Znalezisko i Nowe Badania), które urozmaicą Wam rozgrywkę :)
Rozgrywka
Jeden z graczy bierze pierwszą Kartę Epoki ze stosu kart nieużytych i wystawia ją obrazkiem do góry na środku pola gry. Wszyscy gracze szybko wykładają po 1 pasującej Karty Zabytku ze swojej talii. Nie można wyłożyć takiej samej Karty Zabytku jak inny gracz - liczy się tutaj refleks zgodnie z zasadą "Kto pierwszy, ten lepszy".
Ustawienia kart do gry
Karty Epok ułóż w stos blisko środka pola gry obrazkami do dołu. Środek pola gry zostaw wolny - tutaj będziecie wystawiać odsłonięte Karty Epok podczas kolejnych kolejek.
Rozdaj karty zabytków graczom. Przy 2 graczach każdy z nich dostaje po 12 kart na rękę, przy 3 graczach każdy dostaje po 10 kart, a przy 4 graczach każdy dostaje po 8 kart. W czasie gry nie pokazuj kart innym graczom. Po drugiej stronie środka pola gry ułóż pozostałe Karty Zabytków obrazkami w dół, tworząc stos nieużytych Kart Zabytków.
Gra karciana SZYBKIE ZABYTKI
Jest to gra dla 2-4 graczy w wieku od około 7 lat. Gra polega na dokładaniu pasującej karty z obrazkiem zabytku archeologicznego (KARTY ZABYTKÓW) do położonej na środku karty z symbolem dawnej cywilizacji lub epoki (KARTY EPOK). Gracz, który jako pierwszy wyłoży wszystkie swoje karty z ręki - wygrywa :)
Przygotowanie gry w domu
Grę należy samemu przygotować w domu. Na szczęście to nic trudnego :) Potrzebne będą tylko:
- nożyczki
- 11 kartek papieru A4 (najlepiej nieco grubszego - świetny będzie blok techniczny)
- przygotowane przez nas pliki gry karcianej SZYBKIE ZABYTKI do wydrukowania: Karty Zabytków (POBIERZ KARTY ZABYTKÓW) oraz Karty Epok (POBIERZ KARTY EPOK)
Pliki drukuj DWUSTRONNIE - co druga strona w przygotowanych plikach to strona z okładkami (tyłami) kart gry. Jeśli nie chcesz zadrukować tyłu kart to drukuj CO DRUGĄ STRONĘ plików projektu :)
Na zestaw do gry składają się łącznie:
- 42 Karty Zabytków
- 21 Karty Epok
- 1 Karta Zasad
Tak! To właśnie dziś! 1 czerwca obchodzimy w Polsce i na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka!
Dobrze wiecie, że praca z dziećmi to nasza największa pasja. To dla Was, nasi najwspanialsi Warsztatowicze, każdego dnia staramy się być coraz lepszymi edukatorami i popularyzatorami archeologii.
Z okazji święta wszystkich dzieci przygotowaliśmy dla Was małą, archeologiczną niespodziankę. Zapraszamy Was do poznania i wypróbowania naszej gry karcianej Szybkie Zabytki!
Dzięki tej grze rozwiniecie swój refleks, spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania. No i oczywiście dowiecie się co nieco o archeologii :)
tel. 796-273-741 / 513-404-650
kontakt@archeologicznewarsztaty.pl
Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne
umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.
© Archeologiczne Warsztaty.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
796-273-741 / 513-404-650