kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

796-273-741 / 513-404-650

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© 2020 Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

tel. 796-273-741 / 513-404-650

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

Jesteśmy archeologami, absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego. Poznawaniu przeszłości poświęciliśmy kawał naszego życia. Spędziliśmy wiele miesięcy na badaniach wykopaliskowych, pomieszkiwaliśmy w archeologicznych rezerwatach, braliśmy aktywny udział w projektach i konferencjach naukowych.

 

Od początku naszej przygody z archeologią zajmujemy się edukacją Dużych i Małych. Jeszcze w czasie studiów kierowaliśmy działaniem kilku organizacji studenckich, gdzie z pasją oddawaliśmy się popularyzacji nauki. Postanowiliśmy jednak iść o krok dalej.

 

Nasze doświadczenia z opowiadaniem o przeszłości doprowadziły nas do stworzenia własnego, autorskiego programu zajęć. Teraz, już jako zawodowi archeolodzy i edukatorzy, dalej pragniemy dzielić się naszą wiedzą z innymi.

Agnieszka doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała sukcesywnie już od 15 roku życia, kiedy to stała się przyboczną w gromadzie zuchowej. Przez 6 lat była drużynową harcerską, wychowując i organizując czas młodzieży w wieku 10-15 lat.

 

Przez ponad 2 lata w weekendy prowadziła animacje urodzinowe, a także animacje w warszawskich hotelach. Nieobca jest jej również praca z najmłodszymi - pomagała w prowadzeniu adaptacji przedszkolnej. Była przewodnikiem grup szkolnych na multimedialnej wystawie Pompeje - Życie w cieniu Wulkanu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

W czasie studiów była prezesem jednego z kół naukowych UW i wielokrotnym uczestnikiem różnych imprez naukowych, w tym Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Agnieszka interesuje się archeomuzykologią. Uwielbia świat dźwięków i gra na różnych instrumentach.

 

Ukończyła Kurs Liderów Organizacji Pozarządowych, Kurs Wychowawców i Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

 

Członek zespołu programowego Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków.

Przemek od zawsze interesował się otaczającym go światem i próbował rozgryźć w jaki sposób on działa. Jego szeroki wachlarz zainteresowań, do których (oczywiście poza samą archeologią) zalicza się m.in.: geologia, geografia, biologia, chemia, ekonomia, psychologia i teologia, nie pozwala mu się nigdy nudzić.

 

Swoją „skromną”, jak sam wciąż uważa, wiedzą bardzo lubi się dzielić. Jeszcze w czasie studiów popularyzował archeologię w ramach działalności w kołach naukowych. Wielokrotnie oprowadzał też studentów niższych lat po muzeach archeologicznych i przyrodniczych oraz zabierał na wycieczki turystyczno-krajoznawcze.

 

Przemek to człowiek o szerokich horyzontach. Jego prace i referaty notorycznie wykraczają poza czysto archeologiczne ramy, przez co zawsze spotykają się z najwyższymi ocenami.

 

Obecnie aktywnie działa na rzecz rozbudowy polskojęzycznej Wikipedii, której jest jednym z redaktorów. Hobbystycznie zajmuje się fotografią, czemu upust daje dokumentując warszawskie nekropolie, zabytki, pomniki oraz inne obiekty ważne dla polskiego dziedzictwa i kultury. A niedawno ukończył kurs na Społecznego Opiekuna Zabytków, organizowany przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Paweł o zostaniu archeologiem marzył już jako młody chłopiec. Jego dziecięce marzenie spełniło się i obecnie jest doktorantem w Ośrodku Badań na Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. W międzyczasie został stypendystą Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz czterokrotnie Stypendium Rektora UW.

 

W czasie studiów był koordynatorem udziału studentów archeologii UW w największych wydarzeniach popularyzujących naukę w Polsce, takich jak Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik czy Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Nieobce są mu projekty oraz konferencje naukowe, także te międzynarodowe. Studia ukończył z podwójnym wyróżnieniem.

 

Interesuje się archeologią powszechną ziem polskich i archeologią eksperymentalną. Uwielbia zarówno prace na wykopaliskach, jak i przesiadywanie w archeologicznych bibliotekach. Prowadził także zajęcia dla studentów archeologii na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Ukończył kurs na Społecznego Opiekuna Zabytków, organizowany przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Nasz Zespół

Kim jesteśmy?