Kim jesteśmy?

Nasz Zespół

Paweł o zostaniu archeologiem marzył już jako młody chłopiec. Jego dziecięce marzenie spełniło się i obecnie jest doktorantem w Ośrodku Badań na Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. W międzyczasie został stypendystą Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz czterokrotnie Stypendium Rektora UW.

 

W czasie studiów był koordynatorem udziału studentów archeologii UW w największych wydarzeniach popularyzujących naukę w Polsce, takich jak Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik czy Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Nieobce są mu projekty oraz konferencje naukowe, także te międzynarodowe. Studia ukończył z podwójnym wyróżnieniem.

 

Interesuje się archeologią powszechną ziem polskich i archeologią eksperymentalną. Uwielbia zarówno prace na wykopaliskach, jak i przesiadywanie w archeologicznych bibliotekach. Prowadzi także zajęcia dla studentów archeologii na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Ukończył kurs na Społecznego Opiekuna Zabytków, organizowany przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Agnieszka doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała sukcesywnie już od 15 roku życia, kiedy to stała się przyboczną w gromadzie zuchowej. Przez 6 lat była drużynową harcerską, wychowując i organizując czas młodzieży w wieku 10-15 lat.

 

Przez ponad 2 lata w weekendy prowadziła animacje urodzinowe, a także animacje w warszawskich hotelach. Nieobca jest jej również praca z najmłodszymi - pomagała w prowadzeniu adaptacji przedszkolnej. Była przewodnikiem grup szkolnych na multimedialnej wystawie Pompeje - Życie w cieniu Wulkanu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

W czasie studiów była prezesem jednego z kół naukowych UW i wielokrotnym uczestnikiem różnych imprez naukowych, w tym Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Agnieszka interesuje się archeomuzykologią. Uwielbia świat dźwięków i gra na różnych instrumentach.

 

Ukończyła Kurs Liderów Organizacji Pozarządowych, Kurs Wychowawców i Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

 

Członek zespołu programowego Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków.

Jesteśmy archeologami, absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego. Poznawaniu przeszłości poświęciliśmy kawał naszego życia. Spędziliśmy wiele miesięcy na badaniach wykopaliskowych, pomieszkiwaliśmy w archeologicznych rezerwatach, braliśmy aktywny udział w projektach i konferencjach naukowych.

 

Od początku naszej przygody z archeologią zajmujemy się edukacją Dużych i Małych. Jeszcze w czasie studiów kierowaliśmy działaniem kilku organizacji studenckich, gdzie z pasją oddawaliśmy się popularyzacji nauki. Postanowiliśmy jednak iść o krok dalej.

 

Nasze doświadczenia z opowiadaniem o przeszłości doprowadziły nas do stworzenia własnego, autorskiego programu zajęć. Teraz, już jako zawodowi archeolodzy i edukatorzy, dalej pragniemy dzielić się naszą wiedzą z innymi.

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl