Podczas zajęć poznamy starożytne sposoby przekazywania informacji. W czasie warsztatów zobaczymy jak wykonuje się papirus, wylepimy gliniane tabliczki, przy pomocy stilusów spróbujemy zapisać tekst na woskowych tabliczkach, a także nauczymy się pisać gęsim piórem i zalakujemy listy prawdziwym lakiem!

CZASEM NA GLINIE,

CZASEM NA PERGAMINIE

warsztaty dla klas I-V

Podczas zajęć poznamy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców. W czasie warsztatów wspólnie zbudujemy model łuku architektonicznego, ułożymy mozaiki z prawdziwego marmuru, rozświetlimy pomieszczenie za pomocą rzymskich lampek oliwnych oraz samodzielnie wykonamy i zagramy w starożytną rzymską grę planszową!

WSZYSTKIE DROGI

PROWADZĄ DO RZYMU

warsztaty dla klas I-V

JABA DABA DUUU!

warsztaty dla klas I-V

Podczas zajęć dowiemy się co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości. W czasie warsztatów zobaczymy między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalimy pradziejowy ogień, stworzymy wydmuchiwane malowidło jaskiniowe oraz wykonamy pradawną biżuterię!

pracujemy:

indywidualnie i grupowo

liczba uczestników:

do 25 osób

prowadzący zajęcia:

zawodowi

archeolodzy

czas trwania zajęć:

90 minut

Podczas zajęć przekonamy się, że życie w średniowieczu było niezwykle ciekawe. W czasie warsztatów zobaczymy pokaz wykonywania woskowych świeczek, obejrzymy ekwipunek rycerza, zagramy w kości za pomocą kostek do gry z kości zwierzęcych i będziemy pisali gęsimi piórami. Do domu zabierzemy też własnoręcznie ozdobiony według średniowiecznych wzorów kafelek!

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Z WIZYTĄ NA WYKOPALISKACH

warsztaty dla klas I-V

Podczas zajęć przyjrzymy się pracy archeologa, poznamy ważne dla niego naukowe terminy oraz weźmiemy udział w prawdziwych wykopaliskach (z piachem i łopatami włącznie!). Skupimy się na wykopanym artefakcie, mierząc i ważąc go specjalnymi przyrządami, a także będziemy sklejać w całość zniszczone zabytki!

Tworząc naszą ofertę warsztatów dla szkół podstawowych szczególny nacisk kładziemy na sensoryczność zajęć. Dlatego też podczas naszych warsztatów nie tylko będziemy oglądać przedmioty z przeszłości, ale również dotykać zabytki oraz surowce, z których zostały wykonane. Będziemy słuchać starożytnych dźwięków - tych wydawanych przez prehistoryczne instrumenty, jak i tych, które towarzyszyły wykonywaniu codziennych czynności. Niejednokrotnie poczujemy także zapach rozpalanego przy pomocy prehistorycznego sprzętu ognia czy zapach przepalonej w ognisku gliny. Poznamy smaki tamtych czasów, odtwarzając starożytne przepisy kulinarne.

 

Nasze warsztaty są bardzo dynamiczne. Podczas jednego spotkania poświęcamy się licznym, zróżnicowanym aktywnościom. Możemy nie tylko ulepić garnek z gliny, ale także rozpalić pradawny ogień i smakować potrawy z odległej przeszłości!

Masz pytania o nasze warsztaty?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

OTO NASZE ARCHEOLOGICZNE TEMATY NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Przypominamy, że każde zajęcia trwają 90 minut ! :)

WSZĘDZIE DOBRZE,

ALE W ZAMKU NAJLEPIEJ!

warsztaty dla klas I-V

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl