Chcesz zamówić warsztaty online dla swojej placówki?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zajęcia online - najważniejsze informacje

Zajęcia online - zawartość pakietu

Archeologia i przedszkolaki? Wiemy, że to się uda!

Zajęcia archeologiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

4. Archeologiczne gry

 

Do każdego z pakietów dołączona będzie archeologiczna gra do wydrukowania w wersji do wydruku na drukarce kolorowej lub czarno-białej. Dla dzieci młodszych proponujemy archeologiczne memory, a dla starszych archeologiczne dobble.

Poniżej znajdą Państwo próbki szablonów gier.

Pragniemy zaproponować Państwu zajęcia prowadzone online w dwóch wersjach, dostosowanych odpowiednio do grup wiekowych 3-4 oraz 5-6 lat. Treści wchodzące w skład warsztatów tworzyć będą pakiety edukacyjne pełne zróżnicowanych aktywności do przeprowadzenia przez dziecko przy pomocy nauczyciela lub rodzica. Na każdy z oferowanych przez nas, autorskich pakietów edukacyjnych składać się będzie:

 

1. Film edukacyjny

 

Dzięki niemu poznamy zawód archeologa oraz dowiemy się czym zajmują się archeolodzy i jakich używają narzędzi. Obejrzymy liczne i bardzo ciekawe rekonstrukcje zabytków archeologicznych. Przy wykorzystaniu zwykłych, domowych rzeczy przygotujemy też własne archeologiczne wykopaliska do samodzielnego przeprowadzenia w domu oraz własne "archeologiczne zabytki". Na potrzeby wykopalisk stworzymy też specjalny, domowy "piasek" Wykopane skarby zważymy i zmierzymy przy pomocy przedszkolakowych wag i linijek przygotowanych specjalnie na podstawie udostępnionych szablonów. Poskładamy też w całość archeologiczne puzzle wg wzorów do wydruku.

Długość filmu: w wersji dla 3-4 latków 20 minut, dla 5-6 latków 30 minut.

 

 

2. Karty pracy

 

Do każdego z filmów dołączony będzie zestaw 5 kart pracy utrwalających wiedzę i umiejętności zdobyte podczas wykonywania zadań z filmów.

 

 

3. Wirtualna wycieczka po muzeum archeologicznym

 

W ramach naszej propozycji przedszkolaki będą mogły odbyć wirtualną wycieczkę po jednym z muzeów archeologicznych w oparciu o przygotowaną przez nas trasę. Podczas wycieczki dzieci będą musiały rozwiązać liczne zagadki i zadania na specjalnej, dodatkowej karcie pracy, kierując się przygotowanymi wcześniej wskazówkami. Zadania dotyczyć będą oglądanych przez dzieci podczas wycieczki eksponatów.

Poniżej znajdą Państwo fragment karty pracy z przykładowej wirtualnej wycieczki po British Museum.

Dlaczego jesteśmy tego tacy pewni? Bo przeprowadziliśmy już ponad 500 stacjonarnych zajęć dla przedszkolaków z ponad 150 przedszkoli i punktów przedszkolnych z całej Polski :) Spójrzcie tylko na zdjęcia niżej! O naszych zajęciach realizowanych w przedszkolach poczytacie też TUTAJ.

Polecamy oglądać film w jakości HD (1080p). Sprawdź ustawienia swojego odtwarzacza YouTube :)

Dzieci w wieku przedszkolnym nazywa się niekiedy Mały Odkrywcami. Uwielbiają  poznawać świat. Dzięki przybliżeniu im świata archeologii mogą to robić jeszcze lepiej! Nasze zajęcia to wspaniałe narzędzie pomagające w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Archeologia to naturalny wybór dla wszystkich Małych Odkrywców :)

WARSZTATY ONLINE DLA PRZEDSZKOLI

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl