Poznaj naszą ofertę!

Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?

Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!

 

Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :)  Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:

Chcesz zaprosić nas do szkoły

albo przedszkola?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uwaga - to ważne! Poproś rodzica o pomoc - tak abyś nie zobaczył kart przed grą!

 

Wydrukuj nasze karty do gry (POBIERZ KARTY) i potnij je (każda strona ma 4 karty). Teraz karty musimy skleić tymi samymi tytułami aby stworzyły awers i rewers (z jednej strony obrazki, a z drugiej pytania I już! Pora na przeczytanie instrukcji.

 

 

Jak zagrać w grę „ Zapamiętaj Rzymianina”?

 

W tą grę można zagrać samemu (jeśli już potrafisz czytać) lub w dwie osoby (w tej wersji czytać potrafić musi chociaż jedna osoba)  

 

Jeśli chcesz zagrać sam ze sobą: wylosuj jedną kartę. Oglądaj ją uważnie przez 10 sekund (do obliczania czasu użyj telefonu lub zegarka) i postaraj się zapamiętać jak najwięcej informacji. Każdy szczegół może być ważny! Po 10 sekundach odwróć kartę i odpowiedz na wszystkie pytania. Jeśli odpowiedziałeś/aś dobrze na przynajmniej 4 (lub 5, a nawet 6 - zależy jak bardzo chcesz mieć trudna grę) z 6 pytań to super! Odkładasz wtedy kartę jako zwycięską! Jeśli za pierwszym razem się to nie udało to odkładasz kartę „na później”. Kiedy skończą się wszystkie karty sprawdź ile kart udało Ci się zebrać! Teraz możesz spróbować jeszcze raz z kartami „na później”

 

Jeśli grasz z drugą osobą (która też potrafi już czytać) to bierzecie wspólnie jedną kartę i oboje patrzycie na nią przez 10 sekund. Następnie odwracacie kartę na drugą stronę. Po kolei (raz zaczyna jedna osoba, raz druga) każdy rzuca kostką i odpowiada na wylosowane pytanie (liczba oczek wskaże numer pytania). Ten, kto pierwszy się pomyli oddaje kartę przeciwnikowi. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie więcej kart!

 

W wersji dla dzieci młodszych gramy tak jak przy wersji dla jednej osoby z ta różnica, że pytania czyta rodzic. Losujemy tylko między pytaniami 1-3 (czyli tymi dotyczącymi obrazków, a nie tekstów z kart). Do odpowiedzenia na te pytania wcale nie musimy potrafić czytać :)

Na naszych szkolnych zajęciach uwielbiamy poznawać życie starożytnych Rzymian.

I też mamy "żółwia" :)

Na naszych kartach nie mogło zabraknąć uwielbianego przez dzieci "żółwia" :)

GRA RODZINNA "ZAPAMIĘTAJ RZYMIANINA"

ARCHEOLOGICZNE WARSZTATY W DOMU

Zapraszamy do poznania świata starożytnych Rzymian i wspaniałej zabawy! Jak przygotować naszą grę?

 

Potrzebować będziemy tylko:

- przygotowane przez nas karty do gry (POBIERZ KARTY)

- nożyczki

- klej

- kostka do gry

Starożytny Rzym to jedna z najlepiej poznanych dawnych cywilizacji. Archeolodzy wiedzą naprawdę dużo o życiu Rzymian dzięki źródłom pisanym oraz archeologicznym zabytkom, które przetrwały do naszych czasów.

 

Legendarne założenie Rzymu miało miejsce w 753 roku przed naszą erą, czyli prawie 2800 lat temu. Z małej wioski rozwinął się do jednego z największych starożytnych imperiów, w którego granicach mieszkało wiele milionów ludzi!

 

Rzymianie byli świetnymi wynalazcami, budowniczymi i organizatorami. Nawet dziś bardzo dużo zawdzięczamy starożytnym Rzymianom. Nasze prawo, alfabet, budownictwo, wiele różnych wynalazków - to wszystko odziedziczyliśmy właśnie po nich!

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl