Przykładowe karty z naszej gry. Jest kolorowo i bardzo archeologicznie :)

Poznaj naszą ofertę!

Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?

Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!


Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :)  Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:

Chcesz zaprosić nas do szkoły

albo przedszkola?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Rozdaj graczom po równo wszystkie karty oprócz ostatniej, która połóż odkrytą na środku stołu. Karty graczy muszą być ułożone w stos, obrazkami do dołu. Na hasło „PREHISTORIA” wszyscy gracze obracają swoje stosy kart i próbują jak najszybciej na swojej karcie odnaleźć i nazwać symbol wspólny z kartą środkową. Nazwę można wykrzyczeć :) Najszybsza osoba kładzie swoją kartę na środkowej karcie. Chodzi o to, by jak najszybciej pozbyć się wszystkich swoich kart. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozostanie bez żadnych kart :)

 

Jeżeli zasady nadal wydają się być dla Ciebie skomplikowane - nie przejmuj się :) Kliknij w podany wyżej link, gdzie znajdziesz jeszcze lepsze wyjaśnienie reguł :)

Jak zagrać w nasza grę? Wydrukujcie i wytnijcie okrągłe karty, najlepiej zrobić to na trochę grubszym papierze (POBIERZ GRĘ)  Jeśli nie masz kolorowego tuszu w drukarce nie przejmuj się - czarno-białymi kartami też da się grać  Drugim krokiem będzie zapoznanie się z symbolami zamieszczonymi na kartach. Pewnie część z nich znacie, pewnie części jeszcze nie. Koniecznie przeczytajcie nazwy oraz opisy symboli! Ten etap gry ma za zadanie przybliżyć Wam trochę życie ludzi w epoce kamienia. Kiedy już poznacie nazwy symboli możecie zacząć grę! Istnieje kilka wersji rozgrywki - my polecamy tzw. STUDNIĘ

Poniżej zamieszczamy link do zasad gry w różnych wersjach (filmik autorstwa DomowaTV

Wyjaśnienie symboli - nasza gra nie tylko bawi, ale też uczy :)

GRA RODZINNA "POLOWANIE NA PREHISTORIĘ"

ARCHEOLOGICZNE WARSZTATY W DOMU

POLOWANIE NA PREHISTORIĘ - wariant STUDNIA

Przygotowaliśmy dla Was specjalną, prehistoryczną wersję znanej gry rodzinnej DOBBLE.

 

Tutaj możecie pobrać gotowe do wycięcia karty do gry oraz wyjaśnienie symboli: POBIERZ GRĘ.

Prehistoria (prahistoria) to czasy, gdy ludzie nie znali jeszcze pisma. O tym, jak wyglądało życie prehistorycznych ludzi możemy dowiedzieć się tylko dzięki odkryciom archeologów. Prehistoria dzieli się na 3 epoki: epokę kamienia, epokę brązu oraz epokę żelaza. Nazwy epok pochodzą od głównego surowca, z którego wykonywano narzędzia codziennego użytku.

 

Najstarsza epoka w dziejach ludzkości to oczywiście epoka kamienia, która rozpoczęła się ok. 2,5 miliona lat temu i trwała aż do upowszechnienia się przedmiotów wykonywanych z brązu (stopu miedzi i cyny), co na ziemiach polskich nastąpiło około 4300 lat temu.

 

Ludzi z epoki kamienia nazywa się czasami małpoludami albo jaskiniowcami. Żaden archeolog tak jednak nie powie. Dla nas to byli po prostu praludzie, nasi odlegli przodkowie :)

 

Chcecie zamienić się w rodzinę praludzi i poznać świat epoki kamienia? Zapraszamy do wspólnej rozgrywki! :)

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl