Przykładowe karty z naszej gry. Jest kolorowo i bardzo archeologicznie :)
Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?
Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!
Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :) Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:
Chcesz zaprosić nas do szkoły
albo przedszkola?
Napisz do nas!
Rozdaj graczom po równo wszystkie karty oprócz ostatniej, która połóż odkrytą na środku stołu. Karty graczy muszą być ułożone w stos, obrazkami do dołu. Na hasło „PREHISTORIA” wszyscy gracze obracają swoje stosy kart i próbują jak najszybciej na swojej karcie odnaleźć i nazwać symbol wspólny z kartą środkową. Nazwę można wykrzyczeć :) Najszybsza osoba kładzie swoją kartę na środkowej karcie. Chodzi o to, by jak najszybciej pozbyć się wszystkich swoich kart. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozostanie bez żadnych kart :)
Jeżeli zasady nadal wydają się być dla Ciebie skomplikowane - nie przejmuj się :) Kliknij w podany wyżej link, gdzie znajdziesz jeszcze lepsze wyjaśnienie reguł :)
Jak zagrać w nasza grę? Wydrukujcie i wytnijcie okrągłe karty, najlepiej zrobić to na trochę grubszym papierze (POBIERZ GRĘ) Jeśli nie masz kolorowego tuszu w drukarce nie przejmuj się - czarno-białymi kartami też da się grać Drugim krokiem będzie zapoznanie się z symbolami zamieszczonymi na kartach. Pewnie część z nich znacie, pewnie części jeszcze nie. Koniecznie przeczytajcie nazwy oraz opisy symboli! Ten etap gry ma za zadanie przybliżyć Wam trochę życie ludzi w epoce kamienia. Kiedy już poznacie nazwy symboli możecie zacząć grę! Istnieje kilka wersji rozgrywki - my polecamy tzw. STUDNIĘ
Poniżej zamieszczamy link do zasad gry w różnych wersjach (filmik autorstwa DomowaTV)
Wyjaśnienie symboli - nasza gra nie tylko bawi, ale też uczy :)
GRA RODZINNA "POLOWANIE NA PREHISTORIĘ"
ARCHEOLOGICZNE WARSZTATY W DOMU
POLOWANIE NA PREHISTORIĘ - wariant STUDNIA
Przygotowaliśmy dla Was specjalną, prehistoryczną wersję znanej gry rodzinnej DOBBLE.
Tutaj możecie pobrać gotowe do wycięcia karty do gry oraz wyjaśnienie symboli: POBIERZ GRĘ.
Prehistoria (prahistoria) to czasy, gdy ludzie nie znali jeszcze pisma. O tym, jak wyglądało życie prehistorycznych ludzi możemy dowiedzieć się tylko dzięki odkryciom archeologów. Prehistoria dzieli się na 3 epoki: epokę kamienia, epokę brązu oraz epokę żelaza. Nazwy epok pochodzą od głównego surowca, z którego wykonywano narzędzia codziennego użytku.
Najstarsza epoka w dziejach ludzkości to oczywiście epoka kamienia, która rozpoczęła się ok. 2,5 miliona lat temu i trwała aż do upowszechnienia się przedmiotów wykonywanych z brązu (stopu miedzi i cyny), co na ziemiach polskich nastąpiło około 4300 lat temu.
Ludzi z epoki kamienia nazywa się czasami małpoludami albo jaskiniowcami. Żaden archeolog tak jednak nie powie. Dla nas to byli po prostu praludzie, nasi odlegli przodkowie :)
Chcecie zamienić się w rodzinę praludzi i poznać świat epoki kamienia? Zapraszamy do wspólnej rozgrywki! :)
tel. 796-273-741 / 513-404-650
kontakt@archeologicznewarsztaty.pl
Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne
umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.
© Archeologiczne Warsztaty.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
796-273-741 / 513-404-650