Archeolog powinien wiedzieć ile zabytków odnalazł. Dlatego ciągle musimy trenować liczenie. Kolorowanie oczywiście też :)

Poznaj naszą ofertę!

Podoba Ci się historia i archeologia? Chcesz, żeby Twoje dziecko albo Twoi uczniowie polubili odkrywanie przeszłości?

Zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola!


Nasze zajęcia to jeszcze bardziej niesamowite aktywności i prawdziwe Dotykanie Przeszłości :)  Aktualną ofertę zajęć znajdziesz tutaj:

Chcesz zaprosić nas do szkoły

albo przedszkola?

Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dla jeszcze młodszych przygotowaliśmy tym razem kolorowankę (POBIERZ KOLOROWANKĘ). Nasza kolorowanka to także ćwiczenie liczenia i rozpoznawania! Razem z rodzicem policzcie ile zabytków jest zakopanych w ziemi!

Aby zapamiętać czym zajmuje się archeolog zagraj w archeologiczne domino! Przy okazji potrenujesz tez trochę liczenie do 6! Wydrukuj domino (najlepiej na grubszym papierze) i potnij na 28 klocków (POBIERZ GRĘ). Wszystkie klocki domina podzielone są na pół. Na każdej połówce znajduje się jakiś symbol (od jednego do sześciu). Są też klocki puste - tzw. mydełka

 

Każdy z graczy otrzymuje po 5 klocków. Nie może pokazywać ich innym graczom. Pozostałe klocki pozostają na stosie na środku stołu. Gra w domino rozpoczyna się od wyłożenia dowolnego klocka na stół przez jedną z grających osób (zaczyna najmłodszy :) ). Pozostali gracze będą dokładać do niego swoje klocki w taki sposób, aby stykające się pola miały dokładnie taką samą liczbę i ten sam symbol. Jeśli gracz nie ma pasującego klocka, dobiera po jednym klocku ze stosu na środku stołu tak długo, aż nie znajdzie pasującego. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich klocków!

Ale uwaga! Najpierw, zanim jeszcze zagracie w domino, trzeba dowiedzieć się trochę o samej archeologii. Posłuchajcie, co na jej temat chce Wam opowiedzieć Asia. Asia ma 5 lat, chodzi do przedszkola i już wie, że na pewno zostanie kiedyś prawdziwym archeologiem! Wiecie dlaczego? Zobaczcie sami!

U nas zawsze jest kolorowo :)

DOMINO MAŁEGO ARCHEOLOGA

ARCHEOLOGICZNE WARSZTATY W DOMU

Przygotowaliśmy dla Was specjalne domino z archeologicznymi symbolami

 

Tutaj możecie pobrać gotowe do wycięcia  kostki domina: POBIERZ GRĘ.

Jako Archeologiczne Warsztaty wierzymy, że archeologia może być fajna dla każdego, nawet dla Najmłodszych :) Już przedszkolaki mogą poznać zawód archeologa i dowiedzieć się czym zajmują się archeolodzy. Być może ktoś z nich będzie chciał kiedyś zostać naukowcem i odkrywać najdawniejsze dzieje człowieka? :)

 

W jaki sposób najlepiej jest poznawać archeologię? Poprzez dobrą zabawę!

 

Zapraszamy Najmłodszych i ich Opiekunów do gry w archeologiczne domino :)

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl