W dniach 14-18 czerwca mieliśmy olbrzymią przyjemność prowadzić warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (i trochę starszych też) mieszkańców gminy Czarnocin, położonej na przepięknym Ponidziu w województwie świętokrzyskim.
Wszyscy uczniowie szkół działających w gminie Czarnocin mieli okazję poznać zawód archeologa oraz posłuchać o jednym z archeologicznych skarbów tego regionu - cmentarzysku sprzed niemal 2000 lat (czyli z okresu wpływów rzymskich) z miejscowości Michałowice, badanym przez wiele lat przez archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozmawialiśmy także o tym, czego ludzie współcześni mogą się nauczyć od starożytnych i prahistorycznych mieszkańców terenów Polski - dbania o środowisko, recyklingu i jedności ze światem przyrody :)
Poza tym opowiadaliśmy seniorom o lokalnym dziedzictwie archeologicznym Ponidzia i samym stanowisku archeologicznym w Michałowicach. Przemyciliśmy też nieco informacji o prahistorii Polski, a w szczególności o okresie wpływów rzymskich (ok. 2000-1600 lat temu).
Projekt organizowany był przez Lokalną Grupę Działania „Perły Ponidzia” i Koło Gospodyń Wiejskich w Cieszkowach przy wsparciu Urzędu Gminy w Czarnocinie.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gorące archeologiczne przyjęcie!
tel. 796-273-741 / 513-404-650
kontakt@archeologicznewarsztaty.pl
Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne
umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.
© Archeologiczne Warsztaty.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
796-273-741 / 513-404-650