W dniach 14-18 czerwca mieliśmy olbrzymią przyjemność prowadzić warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (i trochę starszych też) mieszkańców gminy Czarnocin, położonej na przepięknym Ponidziu w województwie świętokrzyskim.

 

Wszyscy uczniowie szkół działających w gminie Czarnocin mieli okazję poznać zawód archeologa oraz posłuchać o jednym z archeologicznych skarbów tego regionu - cmentarzysku sprzed niemal 2000 lat (czyli z okresu wpływów rzymskich) z miejscowości Michałowice, badanym przez wiele lat przez archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozmawialiśmy także o tym, czego ludzie współcześni mogą się nauczyć od starożytnych i prahistorycznych mieszkańców terenów Polski - dbania o środowisko, recyklingu i jedności ze światem przyrody :)

 

Poza tym opowiadaliśmy seniorom o lokalnym dziedzictwie archeologicznym Ponidzia i samym stanowisku archeologicznym w Michałowicach. Przemyciliśmy też nieco informacji o prahistorii Polski, a w szczególności o okresie wpływów rzymskich (ok. 2000-1600 lat temu).

 

Projekt organizowany był przez Lokalną Grupę Działania „Perły Ponidzia” i Koło Gospodyń Wiejskich  w Cieszkowach przy wsparciu Urzędu Gminy w Czarnocinie. 

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gorące archeologiczne przyjęcie!

18 czerwca 2021

Najbardziej archeologiczna gmina w Polsce - Czarnocin!

Warsztaty archeologiczne dla dzieci, szkół i przedszkoli

tel. 796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl

Wszystkie treści, materiały oraz elementy graficzne

umieszczone w tym serwisie podlegają ochronie prawnej.

© Archeologiczne Warsztaty.

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

796-273-741 / 513-404-650

kontakt@archeologicznewarsztaty.pl